Knihy

Hladová přání (2011), Vílí kruhy (2015), Děti vánice (2016), Válka zrcadel (2017)

Série Podmoří:

Samostatné romány ze světa Podmoří:

Samostatné romány:

Editorská činnost:

Ze světa Podmoří:

 • Žena s drakemKomisař a nekromantka (antologie Poselství píšťaly, nakladatelství Epika 2013)
 • Květ pouště (jako Kvítek trojklíčku antologie Tiché písky, Epika 2014 / Sententias 7 / Pevnost 2021/09)
 • Na zádi papírové loďky (antologie Rozmarná fantastika, Hydra 2015)
 • Čas sněhu (antologie Papírová pavučina, Epika 2016)
 • Dívčí záležitosti (antologie Zombie apokalypsa, Hydra 2016 / Dnes nezaprší, Epika 2018)
 • Popel a krev (antologie Žena s drakem, Fortna 2017)
 • Sladká jako míza, hořká jako slzy (Mladé čarodějky, Černý drak 2018)

 

Mimo Podmoří:

 • Zlomený hřeben královny noci (sborník prací ze soutěže Cena Karla Čapka Kočas 2010, nakladatelství Straky na vrbě 2010)
 • Kdo se bojí mauší (sborník nejlepších prací ze stejnojmenné soutěže Žoldnéři fantasie: Dálnice ke všem čertům, Straky na vrbě 2011 / Pevnost 02/2023) – v roce 2015 se dočkala filmové podoby
 • Pevnost 1/2018Krysa, Sokol a Bohyně (antologie Pohádky pro kulíšky, Nedoklubko, Blog.cz 2011)
 • Postapokalyptická pohádka (antologie Pohádky pro kulíšky 2, Nedoklubko 2013)
 • Pán krys (sborník vítězných prací soutěže New Weird Sladké sny, 2013)
 • Dříme na loži z měděných drátů (bonusová povídka v knize Lenony Štiblaríkové Bratislavská bludička, Hydra 2014 / Pevnost 1/2018)
 • Kulička hroznového vína (sborník vítězných prací ze soutěže Cena Karla Čapka Mlok 2014, Cena Karla Čapka a Nová vlna 2014)
 • Čtyři sta padesát na ruku (sborník vítězných prací soutěže New Weird Prokletí betaverze, 2016)

   

Hladová přání

Hladová přání (obálka)

Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.

Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.

Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Nakladatelství: Krigl
Rok vydání: 2011
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 100
Rozměry: 110 x 180 mm
Provedení: brožovaná


Vílí kruhy
Vílí kruhy (obálka)

Když bohové z Aze zničili svět na Souši, stvořili si nový pod mořem – ponuré místo osvětlované mechanickým sluncem. Po tisíciletích, během nichž v Podmoří vznikla rozvinutá civilizace, se objevila nová božstva. Otevřený konflikt mezi dvěma pantheony skončil křehkým příměřím. Místo rozkvětu však přichází další krize.

Po hravé odbočce Hladových přání se Tereza Matoušková vrací k událostem na velkém jevišti Podmoří. Mechanické slunce pohasíná, staří bohové se zavřeli ve svých příbytcích a mladé příliš tíží hříchy minulosti. Podmořské národy si tak musí pomoci samy. Kolují zkazky o moci, která dokáže udržet zmírající vegetaci i bez slunečního světla. Vládnou jí Víly, zahořklé bytosti, které se nikdy nesmířily se zánikem života nad hladinou. Osud ostatních kultur je nezajímá a jejich kouzla se živí krví.

Schyluje se k válce, která nebude mít vítězů.

Nakladatelství: Mytago
Rok vydání: 2015
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 256
Rozměry: 110 x 160 mm
Provedení: brožovaná

Koupit na stránkách nakladatelství


Děti vánice

Děti vánice (obálka)

Národům Podmoří vládnou elitní čarodějové – zasvěcení. Někteří studují zákony fungování magie, jiní navrhují složité stroje… a další bojují. Málokdy táhnou za jeden provaz a následky jejich válek vyrývají do podoby světa hluboké jizvy. Jenže ne vždy zabíjí pouze bojová magie. Když kouzla ponechaná napospas osudu zdivočí, sama se stávají hrozbou…

Zorena Rútid sebrala posily a táhne spolu se svým druhem na pomoc Lerienu zmítanému nepokoji. Cestou je však stihne vánice. Záhy se ukáže, že v horách na čaroděje čekají větší problémy než sněhové závěje. Odkázáni sami na sebe čelí chladu a stínům minulosti. Zapomenuté i té nedávné.

Nakladatelství: Epocha
Edice: Pevnost
Rok vydání: 2016
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 192
Rozměry: 115 x 180 mm
Provedení: brožovaná

Koupit na stránkách nakladatelství


Válka zrcadel

Válka zrcadel (obálka)
O očích se říká, že jsou oknem do duše. Ty Ankařiny připomínají pohled do zrcadla a kdo do nich pohlédne, znovu spatří své milované. Kaltská čarodějka a schovanka arcimága se naučila se svým darem žít a už ani nepřemýšlí, zda to není spíš prokletí. Přesto se může její život ocitnout v troskách mávnutím motýlích křídel. Jako by nestačily intriky a politické hry, začínají se vynořovat i bezejmenné stíny dávnověku. Ankara se musí postavit bytostem, kterým stačí pár kapek krve, aby proměnily zapomenuté pohádky v krutou realitu…

Nakladatelství: Epocha
Edice: Fantastická Epocha
Rok vydání: 2017
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 224
Rozměry: 125 x 200 mm
Provedení: brožovaná


Jiný kraj

Jiný kraj může znamenat exotickou přírodu, ale také odlišné mravy, neobvyklé zvyky a zákonitosti, jiné lidi, myšlenky, osudy. Antologie Jiný kraj je výběrem povídek žánru fantasy, sci-fi a hororu, ale přesto se věnuje tématům, která hýbají současným světem. Problémy osobní identity, ochrana životního prostředí, potíže v rodině nebo intenzivní chov drůbeže. Mořské panny plavou mezi igelitovými sáčky, mágové experimentují na dětech s mentálním postižením, kmen žijící na obří kře prchá ze své domoviny, protože přichází doba tání… Obsah povídek je často kritický a varující, ale nejednou se na konci mihne jiskřička naděje. Nebo aspoň rozkošné koťátko.

Nakladatelství: Golden Dog
Editorky: Tereza Kadečková a Tereza Matoušková
Autoři: Jela Abasová, Jan Hlávka, Tereza Janišová, Tereza Kadečková, Vilma Kadlečková, Přemysl Krejčík, Petra Machová, Tereza Matoušková, Veronika Salášková, Lukáš Vavrečka, Barbora Vrobelová
Rok vydání: 2023
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 312
Rozměry: 125 × 195 mm
Provedení: brožovaná


 Připravuje se:

Pláč němého boha – 1. svazek

Před dvěma tisíci let si velemág Xandrius podrobil národy a vybudoval světovou říši. Kouzla mu zajistila dlouhověkost a zdálo se, že bude panovat věčně. Teď se však šeptá, že se jeho čas krátí, a bez vlády pevné ruky začínají zemí zmítat nepokoje. Velemágova dcera Denyela o otce obětavě pečuje. Musí strpět nejenom starcovy vrtochy, ale taky se vypořádat s intrikány u dvora, kteří se nemohou dočkat, až si utrhnou svůj díl moci. Z odlehlých koutů říše zatím přicházejí podivné zprávy. Povstalci z pouště si do čela zvolili od narození chromého a zohyzděného Worliha. Věří, že mu znetvoření propůjčuje zvláštní sílu, která jim pomůže zvítězit. Mezitím v lesích daleko na severu zkropila kmeny stromů krev vílích žen. Na nebi se objevují podivné pukliny. Někteří dokonce tvrdí, že chrámy jsou prázdné, bohové mrtví a nebožtíci vstávají z hrobů. Denyela zkazkám nevěří a snaží se v první řadě zachránit otcovo dědictví. Jenomže se brzy sama přesvědčí, že ne všechny neuvěřitelné příběhy jsou smyšlené.

Nakladatelství: Laser
Rok vydání: léto 2023
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 416
Rozměry: 118 × 185 mm
Provedení: brožovaná


Pláč němého boha – 2. svazek

Velemágova dcera Denyela si zvyká na život ve vyhnanství. Podařilo se jí omotat si kolem prstu velitele Oázy i většinu kolonistů. Blíží se však katastrofa, která může její život znovu převrátit naruby. Mezitím vůdce povstalců Worlih a nekromant Toreus nedbají varování dětí pouště a vstupují do prastarých tunelů pod městem Mornean. Chtějí pátrat po zapomenuté nekromantské technologii, která jim může přinést vítězství. Magie smrti je však zrádná a Toreus už nejednou podlehl jejímu šepotu. Na dalekém severu se nová vílí královna nezastaví před ničím. Ve skrytu duše touží po tom, aby města s továrnami znovu pohltil les. Také dračí král se snaží dosáhnout cíle všemi prostředky. Pokud má znovu spojit dvě poloviny svého těla, musí prve porazit staré bohy. Podmoří se proměňuje a každý východ mechanického slunce je nejistý.

Nakladatelství: Laser
Rok vydání: podzim 2023
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 344
Rozměry: 118 × 185 mm
Provedení: brožovaná