Knihy

Série Podmoří:

 • Hladová přání (2011), Vílí kruhy (2015), Děti vánice (2016), Válka zrcadel (2017)Pláč němého boha – připravuje se, předpokládané datum vydání jaro 2022

Samostatné romány ze světa Podmoří:

Samostatné romány:

 

 

Ze světa Podmoří:

 • Žena s drakemKomisař a nekromantka (antologie Poselství píšťaly, nakladatelství Epika 2013)
 • Kvítek trojklíčku (antologie Tiché písky, Epika 2014)
 • Na zádi papírové loďky (antologie Rozmarná fantastika, Hydra 2015)
 • Čas sněhu (antologie Papírová pavučina, Epika 2016)
 • Dívčí záležitosti (antologie Zombie apokalypsa, Hydra 2016 / Dnes nezaprší, Epika 2018)
 • Popel a krev (antologie Žena s drakem, Fortna 2017)
 • Sladká jako míza, hořká jako slzy (Mladé čarodějky, Černý drak 2018)

Mimo Podmoří:

 • Zlomený hřeben královny noci (sborník prací ze soutěže Cena Karla Čapka Kočas 2010, nakladatelství Straky na vrbě 2010)
 • Kdo se bojí mauší (sborník nejlepších prací ze stejnojmenné soutěže Žoldnéři fantasie: Dálnice ke všem čertům, Straky na vrbě 2011) – v roce 2015 se dočkala filmové podoby
 • Pevnost 1/2018Krysa, Sokol a Bohyně (antologie Pohádky pro kulíšky, Nedoklubko, Blog.cz 2011)
 • Postapokalyptická pohádka (antologie Pohádky pro kulíšky 2, Nedoklubko 2013)
 • Pán krys (sborník vítězných prací soutěže New Weird Sladké sny, 2013)
 • Dříme na loži z měděných drátů (bonusová povídka v knize Lenony Štiblaríkové Bratislavská bludička, Hydra 2014 / Pevnost 1/2018)
 • Kulička hroznového vína (sborník vítězných prací ze soutěže Cena Karla Čapka Mlok 2014, Cena Karla Čapka a Nová vlna 2014)
 • Čtyři sta padesát na ruku (sborník vítězných prací soutěže New Weird Prokletí betaverze, 2016)

 

 

Hladová přání

Hladová přání (obálka)

Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.

Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.

Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Nakladatelství: Krigl
Rok vydání: 2011
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 100
Rozměry: 110 x 180 mm
Provedení: brožovaná


Vílí kruhy
Vílí kruhy (obálka)

Když bohové z Aze zničili svět na Souši, stvořili si nový pod mořem – ponuré místo osvětlované mechanickým sluncem. Po tisíciletích, během nichž v Podmoří vznikla rozvinutá civilizace, se objevila nová božstva. Otevřený konflikt mezi dvěma pantheony skončil křehkým příměřím. Místo rozkvětu však přichází další krize.

Po hravé odbočce Hladových přání se Tereza Matoušková vrací k událostem na velkém jevišti Podmoří. Mechanické slunce pohasíná, staří bohové se zavřeli ve svých příbytcích a mladé příliš tíží hříchy minulosti. Podmořské národy si tak musí pomoci samy. Kolují zkazky o moci, která dokáže udržet zmírající vegetaci i bez slunečního světla. Vládnou jí Víly, zahořklé bytosti, které se nikdy nesmířily se zánikem života nad hladinou. Osud ostatních kultur je nezajímá a jejich kouzla se živí krví.

Schyluje se k válce, která nebude mít vítězů.

Nakladatelství: Mytago
Rok vydání: 2015
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 256
Rozměry: 110 x 160 mm
Provedení: brožovaná

Koupit na stránkách nakladatelství


Děti vánice

Děti vánice (obálka)

Národům Podmoří vládnou elitní čarodějové – zasvěcení. Někteří studují zákony fungování magie, jiní navrhují složité stroje… a další bojují. Málokdy táhnou za jeden provaz a následky jejich válek vyrývají do podoby světa hluboké jizvy. Jenže ne vždy zabíjí pouze bojová magie. Když kouzla ponechaná napospas osudu zdivočí, sama se stávají hrozbou…

Zorena Rútid sebrala posily a táhne spolu se svým druhem na pomoc Lerienu zmítanému nepokoji. Cestou je však stihne vánice. Záhy se ukáže, že v horách na čaroděje čekají větší problémy než sněhové závěje. Odkázáni sami na sebe čelí chladu a stínům minulosti. Zapomenuté i té nedávné.

Nakladatelství: Epocha
Edice: Pevnost
Rok vydání: 2016
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 192
Rozměry: 115 x 180 mm
Provedení: brožovaná

Koupit na stránkách nakladatelství


Válka zrcadel

Válka zrcadel (obálka)
O očích se říká, že jsou oknem do duše. Ty Ankařiny připomínají pohled do zrcadla a kdo do nich pohlédne, znovu spatří své milované. Kaltská čarodějka a schovanka arcimága se naučila se svým darem žít a už ani nepřemýšlí, zda to není spíš prokletí. Přesto se může její život ocitnout v troskách mávnutím motýlích křídel. Jako by nestačily intriky a politické hry, začínají se vynořovat i bezejmenné stíny dávnověku. Ankara se musí postavit bytostem, kterým stačí pár kapek krve, aby proměnily zapomenuté pohádky v krutou realitu…

Nakladatelství: Epocha
Edice: Fantastická Epocha
Rok vydání: 2017
Obálka: Alena Kubíková
Počet stran: 224
Rozměry: 125 x 200 mm
Provedení: brožovaná


 Připravuje se:

Pláč němého boha (prequel k Podmoří)

Podmoří se proměňuje a každý východ mechanického slunce je nejistý. Bohové z Aze si hodlají udržet vládu co nejdéle. Jejich čas se však naplnil a budoucnost patří Lúté, podmořským dětem, které se mají stát novými bohy. To by se ale nejprve musely narodit. Starý panteon se nemíní vzdát a díky magické technologii hlídá každou budoucí matku. Mnohé kolébky zůstávají prázdné. Národy z podvodního světa jsou zděšeny a mnozí se bouří. V pouštním Swéru zuří občanská válka, Víly opět bojují o místo na výsluní a otevírající se trhliny v realitě připomínají konflikty z časů, kdy se v hlubinách oceánu nenacházelo nic než masy vod.